Today's Choice for Tomorrow's Future

Classroom Teachers

English   Math   Science
Albert, Wanda   Acker, Scott   Ashley, Richard
Bronson, Dusty   Alderink, Travis   Carlisle, Woodrow
Browning, Jordyn   Allender, Courtnie   Heim, Blake
Carlson, Seth   Armatti, Scott   Ingram, Tara
Condra, Amanda   Cockcroft, Wayne   Lutchman, Ronald
Fisher, Candice   Flynn, Karen   Marshall, Deane
Gonzalez, Lynnette   Gorman, John   Ostenburg, Patricia
Ivey, James   Greblick, Jennifer   Raber, Andrew
King, Tonya   Lehnert, Michael   Sanders, Pamela
Leopold, Jarona   Littlejohn, Edward   Singh, Randell
Parker, Jennifer   Page, Edward   Underwood, Ryan
Ramirez, Alexandra   Papineau, Dale    
Tibbetts, Natalie   Sliger, Diane   Career Tech
Wilson, Lilly   Warren, Jessica   Augustine, Cheryl (CNA)
        Carroll, Kristy (Health Science)
Student Services   ESE School Spec.   Davis, Ron (DIT)
Bains, Betsy   Herndon, Charlann   Dayan, Sinaya (GIS)
Googe, Melanie       Fullerton, Jared (Construction)
Maldonado, Altagracia       Hevener, Sherilyn (E-Commerce)
Merrill, Robert   ESE   Huxhold, Candace (Cul Arts)
Scheetz, Donna   Adams, Jeffrey SF   Odom, Jeremy (Ag)
    Burgess, Kristine ID   Padilla, Jose (Auto)
Literacy Coach   Caceres, Astrid   Pawlowski, Kim (Digital Design)
Calton-Zinn, Lora   Crawford, Ramona ID   Thunberg, John (Cul Arts)
    Ferrie, Deborah SP/L    
Reading   Gelin, Gloria   Media Specialist
Bouleris, Susan   Hall, Jennifer   Berkebile, Stephanie 
Dewberry, Deborah   Keener, James SF    
McConnell, Nethia   Keller, Richard SF   Innovative Learning Specialist
Sekhr, Lori (SAT/ACT Prep)   Roberson, Rebecca SF   Lucillo, Marna 
    Sanderlin, Matthew SF    
AVID   Schlickau, Kristina   Testing Admin. Facilitator
Calabrese, Eric   Spears, Jodie SF   McTigue, Cathy
    Stoutamire, Timea    
Social Studies   Szerletich, Kimberly ID   H.S. Graduation Facilitator
Albin, Patricia   Tomey, Kellie SF   Shafer, Mandy
Bristo, Judd        
Brock, Krista   Fine Arts & Foreign Language   Physical Education
Brown, Charlene   Bardou, David (Latin)   Burchfield, Donnie (PE)
Chestnut, Kenneth   Julian, Jennifer (Drama)   Lawrence, Audrey (HOPE)
Dowman, Gayle   Mendoza, Brenda (Spanish)   Leitner, Eric (HOPE)
Eicher, Lisa   Ripper, Samantha (French)   Paul, Susan (HOPE)
Fagan, Alyson   Scully, Erin (Chorus)   Russo, Erinn (Athl Train)
Gomilla, Jennifer   Solares, Solmiel (Spanish)   Woolum, Mark (PE)
Gramazio, Chelsea   Vanwey-Schell, Emily (Art)    
Latorre, Emma   Viola, Jennifer (Art)   ROTC
Rogers, John   Wright, Ryan (Music)   Guy, Donald
Smith, Kimberly       Messenger, Brandon
Stacks, Kari   PASS    
Underwood, Arthur   Prince, Paul