Today's Choice for Tomorrow's Future

Classroom Teachers

English   Math   Science
Albert, Wanda   Alderink, Travis   Armatti, Scott
Bronson, Dusty   Allender, Courtnie   Ashley, Richard
Browning, Jordyn   Flynn, Karen   Carlisle, Woodrow
Carlson, Seth   Frank, Kevin   Ingram, Tara
Fisher, Candice   Gorman, John   Lutchman, Ronald
Gonzalez, Lynnette   Greblick, Jennifer   Marshall, Deane
Ivey, James   Lehnert, Michael   Ostenburg, Patricia
King, Tonya   Littlejohn, Edward   Papineau, Dale
Leopold, Jarona   Sliger, Diane   Raber, Andrew
O'Connell, Melinda   Warren, Jessica   Sanders, Pamela
Parker, Jennifer       Singh, Randell
Ramirez, Alexandra        
Tibbetts, Natalie       Career Tech
Wilson, Lilly   ESE School Spec.   Augustine, Cheryl (CNA)
    Herndon, Charlann   Carroll, Kristy (Health Science)
Student Services   Hillman, Stephanie   Davis, Ron (DIT)
Bains, Betsy       Fullerton, Jared (Construction)
Googe, Melanie   ESE   Hevener, Sherilyn (E-Commerce)
Maldonado, Grace   Adams, Jeffrey    Huxhold, Candace (Cul Arts)
Merrill, Robert   Burgess, Kristine    Odom, Jeremy (Ag)
Scheetz, Donna   Caceres, Astrid    Padilla, Jose (Auto)
    Crawford, Ramona    Pawlowski, Kim (Digital Design)
Literacy Coach   Garner, Michael   Thunberg, John (Cul Arts)
Calton-Zinn, Lora   Garner, Suzanne     
    Hall, Jennifer   Media Specialist
Reading   Keener, James   Berkebile, Stefanie 
Dewberry, Deborah   Keller, Richard     
McConnell, Nethia   Roberson, Rebecca    Innovative Learning Specialist
Sekhr, Lori (SAT/ACT Prep)   Sanderlin, Matthew    Lucillo, Marna 
    Schlickau, Kristina    
    Spears, Jodie    Testing Admin. Facilitator
AVID   Stoutamire, Timea   McTigue, Cathy
Calabrese, Eric   Szerletich, Kimberly      
        H.S. Graduation Facilitator
Social Studies       Shafer, Mandy
Albin, Patricia   Fine Arts & Foreign Language    
Bristo, Judd   Bardou, David (Latin)   Physical Education
Brown, Charlene   Julian, Jennifer (Drama)   Lawrence, Audrey (HOPE)
Chestnut, Kenneth   Mendoza, Brenda (Spanish)   Leitner, Eric (PE)
Dowman, Gayle   Ripper, Samantha (French)   Paul, Susan (HOPE)
Eicher, Lisa   Scully, Erin (Chorus)   Russo, Erinn (Athl Train)
Fagan, Alyson   Solares, Solmiel (Spanish)   Woolum, Mark (PE)
Gomilla, Jennifer   Vanwey-Schell, Emily (Art)    
Latorre, Emma   Viola, Jennifer (Art)   ROTC
Lewis, Jasmine   Wright, Ryan (Music)   Messenger, Brandon
Rogers, John       Pylant, John
Smith, Kimberly   PASS    
Stacks, Kari   Prince, Paul    
Underwood, Arthur